لومینیرز دندان

لومینیرز دندان

برای بهتر کردن و درخشان کردن دندان ها، راه های بسیاری وجود دارد اما لومینیرز دندان، جزو راه هایی است که به نسبت کمتر به گوش افراد خورده است. داشتن دندان های زیبا و بی نقص، تقریبا جزو مواردی است که همه افراد می خواهند آن را داشته باشند. دندان ها علاوه بر اینکه به افراد کمک می کنند تا مواد غذایی مورد نیاز را بجوند، در زیبایی صورت نیز بسیار تاثیر گذارند. حتما دقت کرده اید که وقتی برای اولین بار با کسی صحبت می کنید، نگاه شما به سمت دندان های او می رود و این مورد در مورد شما نیز صادق است یعنی با هر فردی که می خواهید آشنا شوید، دندان های شما اولین چیزی است که مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین رسیدگی به دندان ها از نظر شکل و میزان سفید بودن، بسیار مهم است و در اعتماد به نفس شما تاثیر به سزایی می گذارد.

لومینیرز دندان چیست؟

در طی سالیان سال که افراد با دندان های خود سر و کله می زنند، لکه شدن دندان ها و تغییر رنگ دادن آنها اتفاق دور از ذهنی نمی باشد. البته طی سالیان متمادی، روش های متفاوتی برای از بین بردن این لکه و سفید کردن دوباره دندان ها، ابداع شده است اما در اکثر مواقع، این روش ها برای همه دندان ها جوابگو نیست. لومینیرزها به طور کلی نوعی روکش دندانی هستند که از جنس پرسلن (Porcelain) ساخته می شوند. این روکش ها به طور جداگانه برای هر دندان ساخته و نصب می شود و در میان دیگر روکش ها، به کمترین میزان تراشیدن دندان نیاز دارند که با این کار، تا جای ممکن ساختار اصلی دندان ها حفظ می شوند. لومینیرز ها به طور دیجیتالی طراحی می شوند تا بسیار نازک باشد. نازکی لومینیرز تقریبا به اندازه نازکی لنز چشم می باشد. انتخاب این روکش ها به عوامل بسیاری بستگی دارد که شما می توانید با کمک دندانپزشک خوب و باتجربه، انتخاب کنید که آیا استفاده از این روکش ها برای شما مناسب است یا خیر.

لومینیرز دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لومینیرزها تقریبا نوعی جایگزین برای سایر روکش های دندانی هستند که موجب شده اند حوزه دندانپزشکی زیبایی، یک قدم بسیار بزرگ برای پیشرفت بردارد. لومینیرزها امکان اصلاح دندان های افراد بدون ناراحتی و درد را فراهم نموده اند. در صورتی که نمی خواهید از ارتودنسی استفاده کنید و علاقه ای به آنها ندارید، استفاده از لومینیرز برای شما یک انتخاب عاقلانه می باشد. لومینیرزها نوعی روکش سفارشی هستند که بدون نیاز به هر گونه تراش دادن دندان یا استفاده از بی حسی، می توانند نصب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. لومینیرزها با استفاده از چسب مخصوص به دندان های افراد متصل می شوند و زیبایی و درخشش را به افراد باز می گردانند. می توان گفت به جز افرادی که دندان هایشان با شدت بالایی کج شده یا چرخیده است، بقیه افراد می توانند از آنها برای بهبود بخشیدن ظاهر دندان های خود استفاده کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: دندان کج و روش های رفع آن

مزایا و منافع استفاده از لومینیرز دندان

استفاده کردن از لومینیرز، برای کسانی که آن را انتخاب کرده اند، مزایای بسیاری نیز دارد. برخی از نکات مثبتی که در مورد آنها وجود دارد، به شرح زیر است:

  • استفاده از لومینیرز بسیار سریع و آسان است و اصلا پیچیدگی خاصی ندارد.
  • برای اکثر افراد قابل استفاده می باشد.
  • جزو راحت ترین روکش ها برای دستیابی به یک لبخند ایده آل می باشد.
  • کل فرآیند نصب لومینیرز، بدون درد می باشد.
  • بدون بیهوشی یا بدون تراشیدن دندان انجام می شود.
  • هیچ مشکلی در رابطه با حساسیت پیش نمی آید زیرا دندان تراش نمی خورد و عاج دندان محافظت شده باقی می ماند.
  • تمام فرآیند نصب لومینیرز، کاملا سریع و راحت می باشد.
  • این کار برای دندان های فرسوده، تراشیده شده، کج شده یا لکه دار بسیار مناسب است.
  • حتی اگر در گذشته درمان های دیگری انجام داده باشید، می توانید باز هم از لومینیرزها استفاده کنید.
  • مشکلات دندان های ترک خورده، شکسته، فاصله دار و کج شده را می تواند بر طرف کند.

آماده سازی دندان ها برای لومینیرز

لومینیرزها نیاز به آماده سازی زیادی ندارند و نصب آنها بسیار آسان است. برای درمان افرادی که تنها یک یا چند دندان شان، نیاز به استفاده از لومینیرز دارد، ممکن است تنها در دو جلسه مراجعه به دندانپزشک، تمام شود و دیگر نیازی به مراجعه بیشتر نباشد. در صورتی که فرد از لومینیرز برای اصلاح لبخند خود استفاده کند، روند و پروتکل درمان کمی پیچیده تر می شود و نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد، البته تعداد جلسات مورد نیاز، با توجه به نوع درمان و تشخیص دندانپزشک مشخص می شود. قبل از نصب لومینیرزهای اصلی، دندانپزشک شما یک نوع آزمایشی از لومینیرز را بر دندان های شما می گذارد تا شما بتوانید نتیجه کار را ببینید و با اعتماد کامل درمان را آغاز کنید. به طور کلی مراحل انجام کار به شرح زیر می باشد:

در جلسه اول مراجعه به دندانپزشک، دندان های فرد مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. پس از تکمیل بررسی ها، تشخیص دقیق انجام می شود و برنامه درمانی مخصوص برای هر نفر، مشخص می شود.

پس از تشخیص و تعیین شدن برنامه درمانی، یک نوع موقتی از لومینیرز برای شخص گذاشته می شود که آنها برای چند روز بر روی دندان های فرد باقی می ماند تا لومینیرزهای اصلی آماده شوند.

در جلسات بعدی برای بررسی تعدادی از جزئیات و انجام تنظیمات نهایی باید به دندانپزشک مراجعه شود.

پس از انجام مراحل قبل، لومینیرزهای اصلی آماده شده اند و یک قرار ملاقات برای نصب آنها هماهنگ می شود. آنها با چسب مخصوص به دندان های اصلی متصل می شوند.

در انتها برای انجام چکاپ های ۶ ماهه، می بایست به دندانپزشک مراجعه کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکلی، در سریع ترین زمان ممکن اقدام به رفع آن انجام شود.

مدت زمان دوام لومینیرز دندان

لومینیرز به شکلی که امروزه با آن آشنا هستیم،‌ از سال ۲۰۰۴ شروع به تولید شدن کرده است. از زمانی که این نوع روکش های دندانی، شروع به تولید شدن کرده است، میلیون ها نسخه از آنها به فروش رفته و مورد استفاده قرار گرفته است. در صورتی که به لومینیرزها فشار خاصی وارد نشود و مراقبت های بهداشتی لازم از آنها انجام شود، می توانند بسیار با دوام باشند. به طور کلی می توان گفت که عمر لومینیرزها، از ۱۰ سال تا ۲۰ سال می باشد. با توجه به اینکه از چه نوعی استفاده شود و چقدر از آنها مراقبت شود، میزان دوام آنها تعیین می شود و پس از آسیب دیدن، لومینیرزها نیاز به تعویض شدن دارند.

آیا لومینیرزها قابل برداشته شدن هستند؟

همانطور که نصب کردن لومینیرز بر دندان ها باید توسط دندانپزشک متخصص انجام شود، حذف کردن و برداشتن آنها از روی دندان ها نیز باید توسط متخصص مربوطه انجام گیرد. با برداشتن آنها، دندان های اصلی افراد مانند گذشته نمایان می شوند می توانند دندان های قبلی را دوباره مشاهده کنند. لومینیرزها توسط دندانپزشکانی که آموزش دیده اند نصب می گردند که در بیشتر مواقع هیچ نیازی به تراشیدن دندان ها، سوراخ کردن دندان ها یا استفاده از بی حسی ندارد. به همین علت بیشتر ساختار دندان اصلی حفظ می شود که این امر موجب راحت تر کردن فرآیند حذف و برداشتن لومینیرزها می شود.

تفاوت لومینیرز با ونیر

ونیرها نیز جزو گزینه های درمانی برای دندان های شکسته یا لکه دار شده هستند. با استفاده از ونیرها، دندان ها می توانند درخشندگی و زیبایی گذشته را دوباره به دست آورند. به طور کلی، ونیر ها از پرسلن ساخته می شوند و برای نصب آنها، لازم است که بر روی دندان ها کار شود و نیازمند آماده سازی کامل دندان ها برای نصب می باشد. قبل از نصب ونیر، دندان نیاز دارد که کمی تراش بخورد تا دندانپزشک بتواند ونیر را بر روی دندان ها نصب کند. لومینیرزها نیز نوعی روکش می باشند. البته این نوع از روکش ها بسیار نازک تر هستند و هم سرعت آماده کردن آنها و هم سرعت نصب آنها بر روی دندان های افراد، بسیار سریعتر می باشد. به دلیل ضخامت کمی که این نوع از روکش ها دارند، دندان ها دیگر نیاز به تراش خوردن ندارند که این امر موجب حفظ مینای اصلی دندان ها می شود. البته باید در نظر داشته باشید که علاوه بر فواید و برتری هایی که لومینیرز بر ونیر دارد، هزینه نصب کردن و ساختن آنها به نسبت بیشتر می باشد و قبل از شروع این روش درمانی، باید حتما هزینه های مربوط به آن را بررسی کنید.

خدمات لومینیرز دندان در کلینیک سفید صدفی

در صورتی که قصد دارید دندان های خود را زیباتر و درخشان تر کنید، استفاده از لومینیرز به شما پیشنهاد می شود؛ البته تصمیم قطعی در رابطه با دندان های هر فرد، بستگی به دندانپزشک وی دارد که با توجه به شرایط دندان ها و تخصص خود، افراد را راهنمایی می کند. شما می توانید جهت گرفتن مشاوره و انجام خدمات لومینیرز برای دندانتان، از دندانپزشکان حرفه ای، خوب و باتجربه کلینیک سفید صدفی کمک بگیرید. جهت رزرو نوبت مشاوره رایگان خود، می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۱۹۸۴ تماس بگیرید ونوبت خود را هماهنگ کنید.


منبع تکمیلی : Veneers vs. Lumineers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.