دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

برای زمان هایی که افراد درگیر درد دندان شده اند و دیگر توانایی تحمل این درد را ندارند و همچنین زمان هایی که دندان ها با آبسه درگیرند و دچار پوسیدگی شده اند،‌ اولین کار مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی می باشد. اما کلینیک های دندانپزشکی عادی، توانایی ارائه برخی از خدمات خاص را ندارند. در دنیایی که ظاهر زیبا یکی از عوامل بسیار مهم جهت تعیین شان اجتماعی و نحوه برخورد دیگران با یک فرد می باشد، کاملا طبیعی است که همه افراد در جهت بهبود دادن ظاهر خود تلاش کنند. اولین قدم برای داشتن ظاهر خوب،‌ داشتن دندان های خوب، سفید و مرتب می باشد. اکثر افراد زمانی که می خواهند دندان های خود را سفید کنند، اولین گزینه ای که به ذهنشان می رسد، انجام روکش می باشد، اما در دندانپزشکی زیبایی، خدماتی فراتر از یک روکش انجام می شود. در صورتی که به یک کلینیک دندانپزشکی زیبایی ماهر مراجعه کنید، به شما کمک می شود تا ظاهر خود را بهبود ببخشید، لبخند خود را زیباتر کنید و حتی عزت نفس و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

کلینیک دندانپزشکی زیبایی چیست؟

کلینیک دندانپزشکی زیبایی محلی است که به طور تخصصی، بر روی ظاهر دندان ها و معیارهای زیبا بودن،‌ تحقیق و فعالیت می کند. در چنین مجموعه ای، دندانپزشکانی که به طور اختصاصی در جهت شناخت زیبایی دندان ها و فاکتورهای تاثیر گذار بر آن آموزش دیده اند، حضور دارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم، دندانپزشکان به جایی رسیده اند که می توانند بدون هیچگونه نگرانی ای، انواع مختلفی از عمل های زیبایی را برای مراجعینی که تقاضا دارند، انجام دهند. دندانپزشکانی که در حال انجام عمل های زیبایی هستند، باید در نظر داشته باشند که زیباتر ساختن دندان ها به معنای آسیب رساندن به دندان ها نمی باشد و آنها حق این را ندارند که کارایی و سلامتی دندان را فدای زیبا بودن و ظاهر خوب آن کنند. همچنین هزینه هایی که قرار است برای سفید کردن و بهتر کردن ظاهر دندان صورت گیرد، باید حتما از قبل از شروع انجام موارد، با مراجع هماهنگ شود و با رضایت ایشان همه کارها انجام شود.

دندانپزشک زیبایی چه کاری انجام می دهد؟

در گذشته دندانپزشکانی که به کار زیبایی مشغول بوده اند، تنها ترمیم های ساده دندانی را انجام می دادند و یا دندان های از دست رفته را جایگزین می کردند اما امروزه این افراد به طیف گسترده ای از اعمال مختلف رسیده اند که می توان برای زیباتر کردن ظاهر دندان ها از آن استفاده کرد. با پیشرفت علم و تکنولوژی، دندانپزشکی زیبایی از ترمیم های ساده به کارهای پیشرفته تری رسیده است که شامل موارد زیر می باشد:

  • سفید کردن دندان ها و بازگرداندن آنها به رنگ اصلی خود.
  • باندینگ دندان ( tooth bonding ) که با استفاده از کامپوزیت های مختلف، نواقص دندان را از بین می برند.
  • ترمیم دندان ها و پر کردن دندان های آسیب دیده و پوسیده.
  • استفاده از انواع مختلف روکش ها برای دندان ها.
  • استفاده از ارتودنسی های مناسب برای هر فرد جهت درست کردن چیدمان و نظم دندانها.
  • کاشت ایمپلنت های دندان برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند.

انتخاب بهترین دندانپزشک و دندانپزشکی زیبایی

هنگام انتخاب محل مناسب برای انجام کارهای دندانی خود، باید همواره به دنبال افرادی باشید که در کار خود بهترین باشند. معیارهای زیادی وجود دارند که بر اساس آن می توانید دندانپزشک مورد نظر و مناسب خود را پیدا کنید تا آنها به شما کمک کنند و برای داشتن بهترین دندان ها و لبخند،‌ شما را راهنمایی کنند. برای تعدادی از مراجعین مهم است که هزینه کمتری داشته باشد اما اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید، بهتر است دندانپزشک خود را بر اساس معیارهای زیر انتخاب کنید:

دانش و آموزش های مربوط به دندانپزشکی زیبایی

دانشگاهی که یک دندانپزشک در آن تحصیل کرده است، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا پایه های علم و دانشی که یک دندانپزشک دارد، از محل تحصیل وی نشات می گیرد. دانشگاه های خوب، فرصت های بسیاری برای دانشجوهای خود فراهم می کند تا آنها بتوانند در کار خود بهترین باشند.

مهارت و تجربه دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی

آموزش های تئوری از اهمیت بالایی برخوردار هستند اما تنها دانش یک دندانپزشک مهم نیست؛ بلکه تجربه و توانایی انجام کار عملی او نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بسیار مهم است که بدانید دندانپزشک انتخابی شما چند سال تجربه کاری در زمینه زیبایی دارد. شما می توانید قبل از مراجعه، از تجربه های یک دندانپزشک توسط صفحات مجازی مطلع شوید و یا در حین انجام ویزیت اولیه،‌ سوالات مربوط به سابقه وی را از خود دندانپزشک مطلع شوید.

عکس های قبل و بعد و توصیفات مراجعین

قبل از مراجعه و شروع کار زیبایی دندان های خود،‌ حتما عکس برداری های انجام شده از مراجعین قبلی کلینیک زیبایی را مشاهده کنید. همچنین می توانید به صورت آنلاین و از طریق صفحات مجازی، در جریان کار کلینیک قرار بگیرید تا با نمونه کارهای آن محل آشنا شوید. با جست و جو کردن به طور آنلاین می توانید از نظرات مراجعین قبلی نیز آگاه شوید تا بتوانید با دید وسیع تر و اطلاعات بیشتری تصمیم خود را در این مورد اتخاذ کنید. البته در نظر داشته باشید که در طی مراجعه اول شما به کلینیک،‌ باید توجه کنید که نحوه برخورد کارکنان آنجا با مراجعین به چه صورت است و آیا احساس خود شما به مجموعه مثبت است یا خیر. در صورتی که خود شما به مجموعه حس خوبی داشته باشید، قطعا تجربه دلنشینی را در آنجا احساس خواهید کرد.

انواع روش های مورد استفاده در کلینیک دندانپزشکی زیبایی

زمانی که می خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. دندانپزشکی زیبایی همواره در حال پیشرفت است و هر روز راه های جدیدی برای بهتر کردن ظاهر دندان ها دارد. اما ۷ راه اصلی برای بهبود ظاهر دندان ها وجود دارد که دندانپزشکی زیبایی کلینیک سفید صدفی، از آنها استفاده می کند تا لبخند شما را زیبا تر کند. این موارد عبارتند از:

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها که به آن بلیچینگ نیز می گویند،‌ جزو روش های محبوب می باشد. در این روش، دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و یا بر روی خود لکه دارند، به رنگ اصلی خود باز گردانده می شوند و دوباره درخشش و سفیدی گذشته را به دست می آورند. این روش ها در کلینیک قابل اجرا می باشد اما قبل از انجام آن باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا ببینید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

روکش های زیبایی دندان ها

روکش ها مواد نازکی هستند که معمولا از کامپوزیت ساخته می شوند. این روکش ها به طور سفارشی ساخته می شوند و در قسمت جلوی دندان ها به کار می روند. روکش های دندانی کاربرد درمانی نیز دارند که برای دندان های آسیب دیده نیز به کار می روند.

ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت ها وسیله ای هستند که برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته استفاده می شوند. ایمپلنت ها با جراحی در فک در محلی که دندان از دست رفته قرار داشته، کاشته می شوند. همچنین ایمپلنت های دندانی مانند ریشه عمل می کنند و می توانند پایه ای برای پروتز های مصنوعی یا تاج دندان باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: ایمپلنت دندان

تاج های دندانی

تاج ها و روکش های دندانی، به طور سفارشی ساخته می شوند. پس از تهیه و آماده شدن،‌ توسط دندانپزشک،‌ بر روی دندان شما قرار داده می شوند تا شکل قبلی خود را دوباره به دست آورند. تاج های دندانی برای دندان هایی که بد شکل هستند، پوسیدگی دارند و یا پر کردگی های وسیعی دارند، استفاده می شوند.

شکل دهی دندان ها

شکل دهی دندان ها که به آن شکل دهی مینا نیز گفته می شود، روشی است که باید توسط دندانپزشک انجام شود. در این روش با سوهان کمی از مینای دندان را بر می دارند تا شکل دندان ها،‌ متقارن شوند. این فرآیند دردناک نیست و تاثیر آن به طور فوری مشخص می شود.

باندینگ دندان

این فرآیند به صورتی است که مواد مورد نظر و همرنگ دندان های شخص، به دندان ها می چسبد. این روش برای بهبود ظاهر دندان ها استفاده می شود و می تواند دندان های لکه دار شده، شکسته و یا بریده شده را به حالت اول بازگردند. به طور معمول در صورتی که برای دندان شما قابل استفاده باشد، توسط خود دندانپزشک به شما پیشنهاد می شود.

ارتودنسی دندان ها

ارتودنسی کردن دندان ها فقط برای کودکان نیست؛ بلکه بیشتر بزرگسالان هستند که به دنبال استفاده از این روش می باشند. افراد بزرگسال از ارتودنسی برای مقاصد زیبایی استفاده می کنند تا دندان های خود را متقارن و مرتب کنند. در صورتی که یک یا چند دندان شما کج باشد، می توانید برای استفاده از این روش، با دندانپزشک خود مشورت کنید. ارتودنسی های دندانی روش های مختلفی دارد که با توجه به نیاز شما،‌ روش مناسب انتخاب خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر: ارتودنسی دندان / ارتودنسی کودکان

شما می توانید برای بهتر کردن ظاهر دندان های خود،‌از دندانپزشکان خوب و باتجربه کلینیک سفید صدفی استفاده کنید تا در نهایت بهترین نتیجه ممکن را شاهد باشید. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۸۸۱۹۸۴ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.